Havas Kitapları Satış Sitesi "/>

İade Şartları

İade Şartları

PTAL ve İADE POLİTİKASI

1. HavasKitaplarim.net koşulsuz müşteri memnuniyetini benimsemiş olduğundan aldığınız her ürün, HavasKitaplarim.net garantisi altındadır.

HavasKitaplarim.net Tüketici Hakları Kanunu’na uymakla yükümlüdür. Bu yükümlülüğü yerine getirmektedir.

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız firma yetkilisi önünde açıp kontrol ediniz. Eğer üründe herhangi bir zarar varsa kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Kullanılmış, tahrip edilmiş ve bunun benzeri şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez. Müşteri ürünü, kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

2. İptal İade ve Değişim Koşulları

2.1 Değişim Koşulları

Değiştirme hakkı: Değiştirmek istediğiniz ürünleri kargo geldiği zaman , gelen kargo paketini kargo personeli gitmeden tekrar teslim edilmelidir.

HavasKitaplarim.net’da değiştirmek istediğiniz ürünleri ayni bedelli ve/veya ayni bedel üzerindeki ürünler ile varsa fiyat farkı ile değişim yapılmaktadır. İnternet sitesinden alınan ürünün ayni bedelin altında bir ürün ile değişim yapılamamaktadır, ücret iadesi yapılamamaktadır.

Orijinal ambalajı zarar görmüş, kullanılmış, tahrip olmuş ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir.

Gelen Paketi,Kargo personeli gitmeden tekrar verilmeyen ürün iadesi yapılmamaktadır.

2.2 İade Etme Koşulları

İade hakkı: İade etmek istediğiniz ürünleri, iade ve değişim formunu doldurarak, siparişi teslim aldığınız personele tekrar geri vererek iade edebilirsiniz. İade işlemleri E-ticaret biriminden yapılmaktadır.

İade koşulları: Satın almış olduğunuz ürünleri kullanılmamış ve satıla bilirlik özelliklerini kaybetmemiş olmaları halinde iade edebilirsiniz. Kargo Personeline kapı geri iade edilmesi zorunludur.

2.2.1 İade Talebinde Ücret iadesi Prosedürü

İade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünler HavasKitaplarim.net tarafından iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren 7 iş günü içerisinde ücret iadesi Kredi Kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

2.3 İade Etme Koşulları

Sipariş verildikten sonra 4 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 4 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

2.3.1 İptal Talebinde Ücret İadesi Prosedürü

Sipariş verildikten sonra 4 saat içerisinde siparişinizin hazırlanma ve kargo süreçleri başlamış olacağından siparişinizi sipariş verdikten sonra 4 saat içerisinde iptal edebilirsiniz. Faturası kesilerek kargoya teslimat süreci başlamış siparişleriniz iptal edilememektedir. Siparişinizi teslim aldıktan sonra iade ve değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki koşullara istinaden yapılan iptal taleplerinde ücret iadesi 7 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılacak olup provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.

3. İade Adresi Bilgilendirme Esasları

İade Bilgilendirmesi: İade işlemleriniz tamamlandığında mail yolu ile bilgilendirme yapılır.

İade Adresi: Havas Kitaplarım / Seki Çeşme Mah. 59. Sokak No:7/A KARAMAN

Ürün iptal ve iade işlemleri hakkında detaylı için 0534 433 27 31  nolu HavasKitaplarim.net Müşteri Danışma Hattı’nı hafta içi her gün 09:00 – 18:00 saatleri arasında arayabilirsiniz.

 

 

Scroll